Volt tehát az ötlet és a lelkesedés: alapítsunk céget. 1 fontos kérdés, melyben 4 embernek egyet kell értenie: a cég neve. Gondoltuk, egyszerű lesz :)
1. kör: közös ötletelés 3 fővel, egy cégnév megszületik, tetszik, elfogadjuk. De másnap kiderül, hogy a negyediknek nem tetszik.
2. kör: 1 hét gondolkodási idő, demokratikus választás, ötletek a közösbe, szavazás, legtöbb szavazatot kapott pár jelölt marad a végére. De a 3-4 ötlet közül mindig van 1 olyan, ami valakinek nem tetszik. Kezd agyrémmé válni a dolog.
3. kör: agyaljunk még egy picit. Oldjuk már meg, hogy mindenki boldog legyen... 1 hét megint eltelik és nincs változás. Toporgunk. Megoldás: valaki magára vállalja a döntést és a többség elve alapján mindenki beleegyezését kéri. Megvan, sikerült, van cégnevünk!!!
Ez alapján végre elkezdhettünk dolgozni: logótervezés, domain-ek lefoglalása, cégbejegyzés elindítása... DE..
4. kör: a cégbejegyzés előtt egyszercsak kiderül, hogy valaki PONTOSAN UGYANAZT a cégnevet jegyezte be! Nem hiszem el!!! Persze, pár nap múlva telefonon fel is keresnek minket és legvégül felajánlják, hogy megvehetjük a cégüket, ha akarjuk. :) Aranyos (a névlopókra később külön szentelek egy posztot)
5. kör: új cégbejegyzés, a név mögé pár szám kerül...
...itt tartunk most. Az ügyvéd szerint nem elég a számbeli különbség. Utána kéne járni. Ha igaza van, akkor közel másfél hónap elteltével újra írhatjuk alá a papírokat és mehetünk megint a cégbíróságra....
Kérdem én, hogy szerintetek hány százalék az esélye, hogy egy hónapban valaki ugyanazt a cégnevet bejegyezze? Mit tehet ilyenkor az ember? Miért nem tudja az ügyvéd, hogy miben kell minimálisan eltérnie az egyes cégneveknek azért, hogy ne fussuk a felesleges köröket? Csak a véletlen műve az egész vagy vannak ilyen mutyik és meg sem kellene lepődnöm?